CIKÁNSKÝ BOXER

Příběh inspirovaný skutečnými událostmi popisuje osud boxerské legendy Johanna Trollmana, zvaného "Rukeli", který se stal roku 1933 mistrem Německa ve střední váze. Titul mu byl kvůli jeho romskému původu odebrán. Svůj poslední zápas Johann Trollmann absolvoval jako karikatura „árijského“ boxera s odbarvenými blond vlasy a napudrovaným obličejem. V roce 1942 byl deportován do koncentračního tábora Neuengamme. Monodrama Cikánský boxer je příběhem o přátelství, surovosti nacistického režimu a pocitu viny.

Scénář: Rike Reiniger
Režie: Gabriela Ženatá
Hraje: Filip Teller

KOMEDIE O KOMIKOVI

Komik je ve formě, ale konec jeho kariéry se blíží. Stane se tak každému, ať jste pilot nebo chirurg. Je tu doba rekapitulace, loučení a odcházení. Jak si s ní poradí? Jakej megafór vymyslí na závěr? Během večera našeho přítele navštíví devět postav. Díky jim projde znovu svým životem, prověří si svůj charakter, objeví sebe sama v novém světle, a především si vyzkouší a ověří své nejlepší skeče, vtipy a gagy.

Scénář a Režie: Luboš Balák
Hraje: Miroslav Táborský a Filip Teller

ZKURVENÍ HAVLISTI

Hubert, Bořek a Vladan chodí pravidelně do té naší krásné sauny. Prohřát se. Vyplavit toxiny a utužit zdraví. A taky si popovídat. Probrat současnou společnost. Politiku. Zdravotnictví. Ekonomiku. Fotbal. Autobazary. Evropskou unii. Raketové motory. Chemické procesy v listech rostlin. Kulturu a vatu. Trochu popřemýšlet o tom, kam se ten svět vlastně sype. Se vzrůstající teplotou jejich těl stoupá i jejich nasazení. Máte-li také zájem o lidstvo, tak přijďte, tihle chlapíci vás nakopnou určitě správným směrem.

Scénář a Režie: Luboš Balák
Hrají : Miroslav Hanuš, Tomáš Měcháček / Filip Teller, Karel Zima / Michal Bumbálek

STUDOVALI PRÁVA

Scénické čtení z knihy “Studovali práva” autorů Petra Rittera a Zdeňka Šťastného, kteří vypráví humorné i trochu mrazivé vzpomínky dvou kamarádů, studentů právnické fakulty, na dobu předrevoluční.

Autoři: Petr Ritter & Zdeněk Šťastný
Režijní supervize: Gabriela Ženatá
Čte: Filip Teller