CIKÁNSKÝ BOXER

Příběh inspirovaný skutečnými událostmi popisuje osud boxerské legendy Johanna Trollmana, zvaného "Rukeli", který se stal roku 1933 mistrem Německa v to váze. Titul mu byl kvůli jeho romskému původu odebrán. Svůj poslední zápas Johann Trollmann absolvoval jako karikatura „árijského“ boxera s odbarvenými blond vlasy a napudrovaným obličejem. V roce 1942 byl deportován do koncentračního tábora Neuengamme.Monodrama Cikánský boxer je příběhem o přátelství, surovosti nacistického režimu a pocitu viny.

Scénář: Rike Reiniger
Režie: Gabriela Ženatá
Hraje: Filip Teller

KOMEDIE O KOMIKOVI

Komik je ve formě, ale konec jeho kariéry se blíží. Stane se tak každému, ať jste pilot nebo chirurg. Je tu doba rekapitulace, loučení a odcházení. Jak si s ní poradí? Jakej megafór vymyslí na závěr? Během večera našeho přítele navštíví devět postav. Díky jim projde znovu svým životem, prověří si svůj charakter, objeví sebe sama v novém světle, a především si vyzkouší a ověří své nejlepší skeče, vtipy a gagy.

Scénář a Režie: Luboš Balák
Hraje: Miroslav Táborský a Filip Teller

STUDOVALI PRÁVA

Scénické čtení z knihy “Studovali práva” autorů Petra Rittera a Zdeňka Šťastného, kteří vypráví humorné i trochu mrazivé vzpomínky dvou kamarádů, studentů právnické fakulty, na dobu předrevoluční.

Autoři: Petr Ritter & Zdeněk Šťastný
Režijní supervize: Gabriela Ženatá
Čte: Filip Teller

ZKURVENÍ HAVLISTI

Hubert, Bořek a Vladan chodí pravidelně do té naší krásné sauny. Prohřát se. Vyplavit toxiny a utužit zdraví. A taky si popovídat. Probrat současnou společnost. Politiku. Zdravotnictví. Ekonomiku. Fotbal. Autobazary. Evropskou unii. Raketové motory. Chemické procesy v listech rostlin. Kulturu a vatu. Trochu popřemýšlet o tom, kam se ten svět vlastně sype. Se vzrůstající teplotou jejich těl stoupá i jejich nasazení. Máte-li také zájem o lidstvo, tak přijďte, tihle chlapíci vás nakopnou určitě správným směrem.

Scénář a Režie: Luboš Balák
Hrají : Miroslav Hanuš, Tomáš Měcháček / Filip Teller, Karel Zima / Michal Bumbálek